Pluginy

Wtyczki do Backupu WordPressa

:Tworzenie regularnych kopii zapasowych WordPressa to najlepsza rzecz, jaką możesz zrobić dla bezpieczeństwa swojej witryny. Kopie zapasowe dają pewność i mogą Cię uratować w katastrofalnych sytuacjach, takich jak włamanie na stronę lub przypadkowe zablokowanie dostępu do niej.

Jaką wtyczkę do wykonywania kopii zapasowych WordPressa wybrać?

1. Duplicator Pro:

 • Opis funkcjonalności: Duplicator Pro to potężna i przyjazna dla użytkownika wtyczka do backupu WordPressa używana przez ponad 1,5 miliona właścicieli stron. Umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych, migracje oraz klonowanie strony WordPress, nawet dla początkujących. Możesz tworzyć ręczne lub zaplanowane kopie zapasowe WordPressa i bezpiecznie przechowywać je na popularnych usługach chmurowych, takich jak Dropbox, Google Drive, FTP, OneDrive i Amazon S3. Duplicator oferuje również zaawansowane funkcje migracji strony, takie jak łatwy kreator migracji, uproszczony instalator, importy z serwera na serwer, migracje sieci multisite, wstępnie skonfigurowane strony i wiele innych.
 • Cennik: Zaczyna się od $49.50 rocznie dla nieograniczonych kopii zapasowych dla maksymalnie 2 stron.
 • Opinie: Duplicator Pro to wtyczka do backupu i migracji WordPressa o najwyższej ocenie. Ma ponad 1,5 miliona aktywnych instalacji i średnią ocenę 4,9 na 5 gwiazdek.

2. UpdraftPlus:

 • Opis funkcjonalności: UpdraftPlus to najpopularniejsza darmowa wtyczka do backupu WordPressa dostępna w internecie, używana przez ponad 3 miliony stron. Umożliwia tworzenie pełnych kopii zapasowych strony i przechowywanie ich w chmurze lub na lokalnym komputerze. Wtyczka obsługuje zaplanowane kopie zapasowe oraz kopie zapasowe na żądanie. Możesz również wybrać, które pliki chcesz zarchiwizować. UpdraftPlus pozwala również łatwo przywracać kopie zapasowe bezpośrednio z panelu administracyjnego WordPressa.
 • Cennik: Darmowy (UpdraftPremium Personal kosztuje $70 rocznie).
 • Opinie: UpdraftPlus to jedna z najbardziej lubianych wtyczek do backupu WordPressa na rynku. Ma ponad 3 miliony aktywnych instalacji i średnią ocenę 4,8 na 5 gwiazdek.

3. Jetpack VaultPress Backup:

 • Opis funkcjonalności: Jetpack VaultPress Backup to popularna wtyczka do backupu WordPressa stworzona przez Automattic. Oferuje ona automatyczne codzienne i rzeczywiste rozwiązania do backupu w chmurze bez spowalniania Twojej strony. Możesz łatwo skonfigurować kopie zapasowe Jetpack i przywrócić je w kilka kliknięć. Wyższe plany Jetpack oferują również skanowanie bezpieczeństwa i wiele innych potężnych funkcji.
 • Cennik: Od $14.95 miesięcznie za plan codziennego backupu lub $59.40, jeśli zapłacisz za cały rok z góry.
 • Opinie: Jetpack VaultPress Backup to premiumowa usługa backupu o premiumowej cenie. Jeśli już używasz JetPacka do innych funkcji, takich jak JetPack CDN dla zdjęć, promocji w mediach społecznościowych i elastycznego wyszukiwania, warto zakupić ich pakiet Complete.

4. BackupBuddy:

 • Opis funkcjonalności: BackupBuddy to jedna z najpopularniejszych płatnych wtyczek do backupu, używana przez ponad pół miliona stron. Umożliwia łatwe planowanie codziennych, tygodniowych i miesięcznych kopii zapasowych. Z BackupBuddy możesz automatycznie przechowywać swoje kopie zapasowe w usługach chmurowych, takich jak Dropbox, Amazon S3, Rackspace Cloud, FTP i Stash (ich usługa chmurowa) oraz nawet wysyłać je na swój adres e-mail. Jeśli używasz ich usługi Stash, możesz również tworzyć kopie zapasowe w czasie rzeczywistym.
 • Cennik: $99 za podstawowy plan (licencja na 1 stronę).
 • Opinie: BackupBuddy to opłacalne premiumowe rozwiązanie do backupu WordPressa. Oferuje pełen zestaw funkcji, które potrzebujesz do tworzenia kopii zapasowych, przywracania i przenoszenia witryny WordPress.

5. BlogVault:

 • Opis funkcjonalności: BlogVault to kolejna popularna usługa backupu dla WordPressa. Jest to rozwiązanie typu Software as a Service (SaaS) zamiast zwykłej wtyczki WordPress. Tworzy kopie zapasowe poza serwerem na serwerach BlogVault, więc nie będzie żadnego obciążenia na twoim serwerze. BlogVault tworzy automatyczny backup twojej witryny codziennie i pozwala również ręcznie tworzyć nieograniczone kopie zapasowe na żądanie. Oferuje inteligentne kopie zapasowe, które synchronizują tylko inkrementalne zmiany dla minimalnego obciążenia serwera. To zapewnia optymalną wydajność dla twojej witryny WordPress.
 • Cennik: $89 rocznie za osobisty plan na 1 licencję strony dla codziennych kopii zapasowych. $299 rocznie za codzienne kopie zapasowe o wysokiej częstotliwości.
 • Opinie: BlogVault to łatwe w użyciu rozwiązanie do backupu WordPressa. Tworzy kopie zapasowe poza serwerem, więc twoje kopie zapasowe nie obciążą twojego serwera.

6. BoldGrid Backup:

 • Opis funkcjonalności: BoldGrid Backup oferuje Total Upkeep, zautomatyzowane rozwiązanie do backupu WordPressa od BoldGrid. Umożliwia łatwe tworzenie kopii zapasowych witryny, przywracanie witryny po awarii i nawet używanie jej do przenoszenia witryny podczas zmiany hostów. Możesz ustawić automatyczne kopie zapasowe lub ręcznie tworzyć kopie zapasowe jednym kliknięciem.
 • Cennik: $2.50 miesięcznie, rozliczane rocznie (obejmuje wszystkie narzędzia i usługi Premium BoldGrid).
 • Opinie: BoldGrid Total Upkeep Backup to prosta wtyczka do backupu WordPressa, której możesz użyć do tworzenia kopii zapasowych witryny.

7. BackWPup:

 • Opis funkcjonalności: BackWPup to darmowa wtyczka, która pozwala tworzyć pełne kopie zapasowe WordPressa za darmo i przechowywać je w chmurze (Dropbox, Amazon S3, Rackspace itp.), FTP, e-mail lub na komputerze. Jest niezwykle łatwa w użyciu i pozwala planować automatyczne kopie zapasowe w zależności od częstotliwości aktualizacji twojej witryny.
 • Cennik: Darmowy (dostępny jest także plan premium).
 • Opinie: Używany przez ponad 700 000 witryn, BackWPup to świetna alternatywa dla innych wtyczek do backupu na liście.

Każda wtyczka do backupu WordPressa na naszej liście ma swoje zalety i wady, ale wszystkie oferują pełne kopie zapasowe plików WordPressa i pełne kopie zapasowe bazy danych. Ważne jest, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, z dala od głównego serwera witryny.

Pełna opieka dla WordPressa
Wyłącz zamartwienia, włącz bezpieczeństwo i opiekę swojego WordPressa
Zobacz plany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

'); printWindow.document.close(); // Document writing finished // Call print after a delay setTimeout(function() { printWindow.print(); }, 200); }); });